Martin Luther King Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Yaşamımız Önem Verdiğimiz Olaylara Karşı Sessiz Kaldığımız Gün Son Bulmaya Başlar.

Çok Bilmeli, Az Konuşmalı, Her Soruya Cevap Vermemelidir.

Her Insan Meyvesi Ile Tanınır.

Bir Rüyam Var Gün Gelecek, Eski Köleler Evlatlarıyla Eski Köle Sahiplerinin Evlaztları, Kardeşlik Sofrasında Birlikte Oturacaklar.

Kuşlar Gibi Uçmayı, Balıklar Gibi Yüzmeyi Öğrendik, Ancak Kardeşçe Yaşamayı Unuttuk.

Kendi Yüreğinden Korktuğum Kadar Ne Papadan,Ne De Papazlardan Korkuyorum.

İnsanlar Genellikle Birbirlerinden Nefret Ederler Çünkü Birbirlerinden Korkarlar; Birbirlerinden Korkarlar Çünkü Birbirlerini Tanımazlar; Birbirlerini Tanımazlar Çünkü Iletişim Kurmazlar; Iletişim Kurmazlar Çünkü Sınıflara Ayrılmışlardır.

Dünyada Yapılmış Olan Her Şey Umutla Yapılmıştır.

Alabama’da, Küçük Siyah Oğlanlar Ve Kızlar; Küçük Beyaz Oğlanlar Ve Beyaz Kızlarla El Ele Tutuşma Şansına Sahip Olacaklar. Bugün Bir Hayalim Var! Bir Hayalim Var: Gün Gelecek Her Vadi Yüceltilecek, Her Tepe Ve Her Dağ Alçaltılacak, Engebeli Alanlar Engebesiz Hale Getirilecek Ve Eğri Büğrü Bölümler Dümdüz Olacak; Tanrı’nın Zaferi Ortaya Çıkacak Ve Bütün Bedenler Bunu Birlikte Izleyecekler.

Bir Yerdeki Haksızlık, Adalet Için Her Yerde Tehlikedir.

Bir Insanın Uğruna Öleceği Bir Şeyi Yoksa,Yaşamaya Da Hakkı Yoktur.

Bu Dünyada Hiçbir Şey Bilinçli Cehaletten Ve Aptallıktan Daha Tehlikeli Değildir.

Çocuklarımın Renklerinden Dolayı Değil, Karakterlerinden Dolayı Yargılanacakları Bir Toplum Hayal Ediyorum.

Eğer Sizden Sokakları Süpürmeniz Istenirse Micheangelo’nun Resim Yaptığı Beethoven’ın Beste Yaptığı Veya Shakespeare’in Şiir Yaptığı Gibi Süpürün. O Kadar Güzel Süpürülsün Ki Gökteki Ve Yerdeki Herkes Durup Burada Dünyanın En Iyi Çöpçüsü Yaşıyormuş Desin.

Sevgisiz Inancın Hiçbir Değeri Yoktur.

Herkes Gibi Bende Yaşamak Istiyorum.

İnsanlığı Yücelten Her Iş, Onurlu Ve Önemlidir; Dört Dörtlük Yapılmalıdır.

Bir Hayalim Var… Bugün Diyorum Ki Dostlarım, Şu Anın Ve Yarının Getireceği Güçlüklere Ve Engellemelere Rağmen Hala Bir Hayalim Var Benim. Amerikan Rüyası Içinde Derinden Yer Edinmiş Bir Hayal. Bir Hayalim Var: Gün Gelecek Bu Ulus, Ayağa Kalkıp Kendi Inancını Gerçek Anlamıyla Yaşayacak; ‘Şunu Kendinden Menkul Bir Gerçek Kabul Ederiz Ki, Bütün Insanlar Eşit Yaratılmıştır.’ Bir Hayalim Var: Gün Gelecek Eski Kölelerin Evlatlarıyla Eski Köle Sahiplerinin Evlatları, Georgia’nın Kızıl Tepelerinde Kardeşlik Sofrasına Birlikte Oturacaklar. Bir Hayalim Var: Gün Gelecek, Adaletsizliğin Ve Eziyetin Sıcağıyla Bunalıp Çölleşmiş Olan Missisippi Eyaleti Bile, Bir Özgürlük Ve Adalet Vahasına Dönüşecek. Bir Hayalim Var: Gün Gelecek Dört Küçük Çocuğum, Derilerinin Rengine Göre Değil Karakterlerine Göre Değerlendirildikleri Bir Ülkede Yaşayacaklar. Bugün Bir Hayalim Var! Bir Rüyam Var: Gün Gelecek Ahlaksılz Irkçılarıyla, “Müdahale Etme Ve “Etkisiz Hale Getirme” Kelimelerini Dilinden Düşürmeyen Valisiyle Alabama, Işte Tam Orada

Paylaş.

Bir Cevap Yaz