Anneler Günü Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Anneler günü sözleri onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatmanın bir başka yoludur. Doğru seçilmiş kısa mesaj cümleleri bu güzel ve anlamlı günde annenizi çok özel hissettirecektir.

Anneler günü, anneleri mutlu eden çok özel bir gündür. Türkiye’de Mayıs ayının 2. pazar günü kutlanan Anneler Günü diğer ülkelerdeki insanlar tarafından yılın farklı günlerinde kutlanabilmektedir. Anneler günü kutlama geleneği Antik Yunanlara dayanmaktadır. Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verilen ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini Hz. İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Annelerimiz, bizim kanatsız meleklerimiz! Bizi karınlarında hissettikleri o ilk günden bu yana her zor zamanınızda yanınızda olan, sevgisini hiçbir zaman eksik etmeyen annenize özel birbirinden güzel ve anlamlı anneler günü sözleri sayesinde annenizin yüzünde mutluluk tebessümü oluşturabilirsiniz. Anneler gününde illa maddiyata dayalı hediye almak zorunda değilsiniz. Annenize söyleyeceğiniz birkaç kelimelik anneler günü sözü bile yeterli olacaktır. Çünkü annelerimiz bizleri karşılıksız severler. Her anneye hitap eden sadece anneler gününe özel hazırladığımız birbirinden değerli anneler günü mesajlarını cep telefonunuzdan kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Anneler için çok anlamlı olan bu günde anneniz ile aranızda mesafeler varsa veya herhangi bir sebepten dolayı yanında olamıyorsanız Anneler Günü Sözleri sizin için en ideal kutlama biçimidir. Belki de bu özel günler, sevdiklerimize vakit ayırmanın önemini anlatmak için vardır, kim bilir! Tüm anneler gibi, sizin anneniz de bu Anneler Gününde sizden bir şeyler bekleyecek. Onu hayal kırıklığına uğratmayın! Bir şekilde annenize ulaşın ve onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Çünkü yarın çok geç olabilir… Sizi 9 ay karnında taşımış, kendi kendinize yetmeye başlayana kadar size el ayak olmuş birinin hakkını hiçbir hediyeyle ödeyemezsiniz. Bu nedenle ona verebileceğiniz en büyük hediyelerden biri zamanınız ve sevginiz olsun.

Buradan tüm annelerin Anneler Günü‘nü en içten dileklerimle kutlarım. İyi ki varsınız…

Sizler için özenle hazırladığımız en güzel anneler günü sözleri ve mesajları burada!

Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan, ANNEM.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, affedensin… Annemsin. Seni çok seviyorum.

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “ANNE” derdim. Anneler günün kutlu olsun Annem.

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem. Seni çok seviyorum.

Gücüme güç, umuduma umut katan annem.. Anneler günün kutlu olsun!

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven annem, sana layık olmak için yaşıyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor… Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim… Başımı dizlerine koymaya geldim.

Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için çok özelsin. Anneler günün kutlu olsun.

Sığınabileceğim tek limansın sen anneciğim. Saygıyla ellerinden öpüyorum.

Gökyüzünden bir yıldız kayar dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Ellerinden öperim anneciğim.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum Annem.

Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın… En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım. İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim.

Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine… Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem.. Seni çok seviyorum.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin… Annem…

Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun ANNECİĞİM.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Annem.

Sana binlerce kez teşekkür etsem azdır. Sen benim hayat ışığımsın, Annemsin. Varlığımın tek nedeni… Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

Bana hayat veren ve hayatı öğreten biricik anneme sevgilerimle..

Karşılıksız tek sevgi senin bize olan sevginmiş. Şimdi daha iyi anlıyorum anne. Seni çok seviyoruz. Ellerinden öpüyoruz anneciğim.

Dün, bugün ve yarın.. daima seni sevdim, hep seveceğim. Bizimki bitimsiz, tanrısal bir sevgi… Anneciğim anneler günün kutlu olsun.

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

Paylaş.

39 yorum

 1. Sonay Yasavul on

  Çok güzel anneme duygularımı belirttim ve ona olan sevgimi gösterdim çok teşekkürler 🙂

 2. Cansu Kabil on

  Karşılıksız tek sevgi annenin çocuğuna olan sevgiymiş oğlumun doğuşuyla anladım. Annem tek bi sözünle, bakışınla, sıcacık şefkatinle, yüksek dağların, uçsuz bucaksız derin denizlerin bile sığamayacağı o yüreginle beni sevmeni özledim. Annem yanımdayken seninle var oldum, yokluğunda oğluma dayadım sırtımı, derin derin çekiyorum içime tıpkı sen gibi ANNEM… Sen doğumumdan bugüne kadar sırtımı dayadıgım tek candın ANNEM… Kokuna hasret kaldığım ey ŞEFKATLİ KADIN… Kalbi boş biri değiliz yüzünü sana dönmüş dualarını eksik etmeyen her zaman hatırında aklında aslanlar gibi 2 kız evladın var burada unutma ANNEMMM…

 3. Barış Öztürk on

  ANNE kelimesi bazıları için kendisini doğuran insanlara söylenen addır. Bazıları için de çocuğu uğruna ölen, yemeyen yediren, giymeyen giydiren ama en önemlisi çocuğu için kendini feda edendir.

 4. Irem kaba on

  Anneler okadar degerliki annelerin ayaklarinin altinda cennet varmis annelere cok saygi gosterin seni cok seviom annem:)

 5. Canim annem sen benim bir tanemsin son nden baskaina guvenemem senden baskasina siginamam sen benim tek gerceimsin anneler gunun kutlu olsun ve ne olursa olsun beni hic birakma biliyorum bir gun olucez ama ondada seni birakmam asla LUTFEN ANNENIZIN KIYMETINI BILIN :'(

 6. Mehmet Kortak on

  Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem…

 7. Canser Kaya on

  Yine bu anneler gününde sensizim… Herkes anneler gününde annesine giderken ben mezara gideceğim seni çok seviyorum canım annem.

 8. Aynur Orhan on

  Annem. Sevgin o kadar büyük bir türlü saatlere, dakikalara, saniyelere sıgdıramadım iyi varsın. Anneler günün kutlu olsun.

 9. Serra Gürgünlü on

  Bir gün bir genç bie kıza aşık olur. Kız eğer beni seviyorsan bana annenin kalbine sök getir der. Bunun üzerine genç annesinin kalbini söker ve bir peçeteye sarar. Yolda giderken gencin ayağı taşa takılır ve bir ses yükselir “YAVRUM! BİR ŞEYİN VAR MI?”

 10. Enes Yusuf on

  Canım annem seni çok seviyorum. Sen benim hayatımda gördüğüm en güzel annesin. Beni doğurduğundan beri benim bir tanemsin! Seni hiç unutamam canım annem. Anneler günün kutlu olsun…

 11. Cenk Öztürk on

  Hz. Ömer ile Hz. Ali (r.a), Kâbe’yi tavaf ediyorlardı. Bir adam da yaşlı annesini sırtına almış ona tavaf ettiriyordu. Bu arada biri gelip adamla alay etmek istedi, “Hey adam! Sen eşek misin? Ancak eşek böyle sırtında yük taşır!” dedi. Adam, bu söz karşısında şu cevabı verdi: “Bu kadın benim annemdir. Devamlı sırtımda taşısam yine de hakkını ödeyemem. Ben annemin eşeği olmakla iftihar ederim.” Olayı seyretmekte olan Hz. Ömer, Hz. Ali’ye dönerek, “Ya Ali! Gel, şu mübarek zatın üzerine ilâhi rahmet sağanak halinde inmektedir. Biz de bununla tavaf edelim. Ola ki, Mevlâ’mız o zatın hürmetine bizim de tavafımızı ve duamızı kabul buyurur” diyerek beraberce tavaf ettiler.

 12. Ecem Kağan on

  Annelerimizin hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Pahalı, süslü hediyelerle ancak göz boyarız. Annemize yüreğimizden söyleyeceğimiz bir çift söz bence daha etkili olacaktır. Bu sayfayı hazırlayanlara çok teşekkürler.

Bir Cevap Yaz