Özlem Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Özledigim ne sensin ne de bir baskasi. özledigim gerçekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri..

Bir anımsın okuyupta bitiremediğim, bir özlemsin yalvarıpta hükmedemediğim, bir sen sensin merhaba deyipte elveda diyemediğim, bir tek bildiğim var sensiz ben hiçim

Denizlerde yakomoz senin gülen gözlerin.mehtap,deniz,dalgalar birde şirin gözlerin.fırtınalar kopsada benim deli gönlümde inan ki ne yapsam yine seni özlerim

Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayis. O bence içten içe aglayis yada senden ayri yasayis…

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak degildir. Sen yokken bile seni yürekte yasatabilmektir…

Ilık bir rüzgar esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen heryere dedi aklima sen geldin cünki özlenen sendin. birtanem Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.

Baliklarin sevgisini bilirmisin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamiyorum çünkü sen hep yüregimdesin.

Bir gün bir sevda çalar kapinizi… Sasirirsiniz, beklemiyorsunuzdur… Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmissinizdir… Ancak, bu sevgi asktan öte olarak yerini alir gözlerinizden kalbinize !

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takilirsa uzaklara kulaklarin ansizin çinlarsa bilki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Usandım yeşermemiş umutsuz bahçeyi beklemekten, usandım, tarla kuşunun sesinden usandım bu yürekten kendimden usandım durup durup seni özlemekten.

Gel desem seviyorum seni don desem seni nasıl özledim bir bilsen…

Paylaş.

47 yorum

 1. Birbirini seven insanlar arasında gözle görülmeyecek kadar ince ipler var. Bu insanlar birbirinden uzaklaştıkça o ipler gerilince o sevenlerin canı yanarmış ama asla kopmazmış.

  Özlemler olmasa sevginin ne anlamı olur ki?

  Tek kişinin yokluğu çevrendeki çokluğu hiç eder.

 2. Özlemek güzeldir bazen… Bazen de acı… Onu özledim bile diyemezsin bazen yoktur yanında. Beraber geçen çiftlere bakarsın gözlerin dolu.
  Ve özlersin.

 3. Hayat nasıl gidiyor diye soranlara, seni gösteriyorum arkandan, işte diyorum işte böyle gidiyor.

  Gittiğin o yollar senin bir gün sonun olacak, ben değil seni zalim toprak saracak, git güle güle sevdiğim!

  Hani insan ağlamak ister gözlerinden yaş gelmez! Hani gülmek ister yürekten gülmez! Hani birini beklersin hiç gelmez işte o zaman ölmek istersin de ecel gelmez.

 4. Karşımda bir başkasıyla görünce içim yanıyor ama elden bir şey gelmez ki.. O, onu seviyor. Ona da hak veriyorum ben nasıl seviyorsam ölesiye, oda onu ölesiye seviyor…

  Hayat böyledir işte, hep o kıyamam dedikleriniz kıyar size…

 5. Bazen hayal kurup seyre dalarsın geçen akıp giden zamanı ve hiç ummadığın bi anda aklına gelir yıllar önce yanında olup seni şimdi yanlız bırakan sevdan kızamaz hüzünlenirsin… ve hayat seni öyle bi cıkartır ki girdiğin mutluluk oyununda yapayalnız kalırsın sadece düşüncende kalır sevdaların ve adı özlem olur…

 6. Hayat ölüme sordu: neden insanlar beni seviyor da senden nefret ediyorlar? Ölüm de dedi ki: çünkü sen tatlı bir yalansın, ama ben acı bir gerçek!

 7. Siyah gözlere kapılma sakın hayındır.
  Yeşil gözler hoştur ama bakışı boştur.
  Seversın elayı bulursun belayı.
  Mavi gözler berraktır sakın sevme oymaktır.
  Seveceksen sev kahveyi ancak ondan bulursun gerçek sevgiyi..

Bir Cevap Yaz