Bill Gates Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Microsoft’un efsane ismi Bill Gates’in hayat, motivasyon, liderlik, çalışmak ve zenginlik üzerine kurduğu cümleler hafızalara kazındı!

Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates, hem yaşam tarzı hem de girişimcilik hikayesiyle tüm dünyaya örnek olabilecek bir isim. Onun söylediği sözlere bakınca bu başarının boşuna olmadığını anlayacaksınız.

Akıllı insan her şeyin tek tek söylenmesini beklemeyen insandır. Akıllı insan arar bulur.

Bu, iş dünyasına girmek için inanılmaz bir zaman. Çünkü bu iş, önümüzdeki 10 sene içinde geçtiğimiz 50 yıldakinden fazla değişecek.

Her zaman kendimize söylüyoruz. ‘Yenilik yapmak zorundayız. Bir atılımla ortaya çıkmalıyız.’ Aslında varolan yazılımı kullandıkça bize hiçbir şey ödemiyorsunuz. Sadece yaptığımız yenilikler için ödeme yapılıyor.

Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer.

Teknoloji sadece bir araç. Çocuklara beraber iş yapmayı öğretmek ve motive etmek için en önemli olanı, öğretmendir.

Çok zengin olabilirim ama dünya için her zaman barışa devam.

Önümüzdeki yüzyılda daha evrensel bir düşüncenin hakim olacağını düşünüyorum. Sadece ‘ülkem iyi işler yapıyor’ demeyecek, dünyayı da düşüneceksiniz.

Her çocuğu inanılmaz bir yolla eğitmiyorsak, her şehir temizlenmemişse, yapacağımız şeyler hiç de az değildir.

En mutsuz müşteriler en önemli bilgi kaynağımızdır.

İki yıl sonra olacak değişiklikleri her zaman abartıyor, 10 sene sonrakileri de küçümsüyoruz. Hareketsizliğin sizi uyuşturmasına izin vermeyin.

Pahalılık sadece şıklığın göstergesidir.

İncelik ve cömertlik gibi eski fikirler, dünyamızın dışında programlanmış olan bug’lar (hatalar) olmalılar. Ve bu soğuk, hissiz makineler bize yol gösteriyorlar.

Hayatınızın aynı döneminde para kazanmak istediğiniz bir toplantı ile para vermek istediğiniz başka bir toplantıda bulunmayı biraz kafa karıştırıcı buldum.

İnternet, satın alıcıyı ve satıcıyı direkt olarak karşı karşıya getirerek ve ikisi hakkında birbirine daha fazla veri sağlayarak ‘tartışmasız kapitalizm’in oluşmasına yardımcı olacak.

Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayat insanları, kahvehaneyi bırakıp işe giderler.

Hayatımda hiçbir hayalim gerçekleşmedi. Peki mutlu muyum? Evet.

İş için kullanılan teknolojinin ilk kuralı, verimli bir işleme uygulanan otomasyon, verimliliği artıracaktır. İkincisi ise verimsiz bir işe uygulanan otomasyonun verimsizliği artıracağıdır.

Mümkün olduğunca çok göç özgürlüğünün iyi bir şey olduğuna inanıyorum.

İnsan en yüksekte ise, hiçbir destekçisine güvenmemeli.

Çocukken çok fazla rüyam vardı ve sanırım bunların çoğu, çok okuma şansı bulduğum içindi.

Hayat çok sadedir, onu yalanlar süsler.

Bill Gates Alıntıları

Bill Gates Alıntıları

Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft’ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft’un sahibiyim.

Bilgisayar, her şeydir. Her şey ise bilgisayar.

Aklımın yüzde 10’unu işle ilgili düşünmeye adıyorum. İş bu kadar karmaşık bir şey değil.

İleride donanım yazılımın yanında bedavaya verilecek.

Windows 98 lansmanda çökünce: Windows 98’i henüz piyasaya sürmememizin nedeni bu olsa gerek!

Hayat sömestrlere ayrılmamıştır. Yazları tatile çıkamazsınız; çok az sayıda işçi size kendinizi bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu işi kendi zamanınızda yapın.

Fikir ürününün raf ömrü muz kadardır.

Hayırsever işler hakkında düşünmekten uzağa sürüklenmiştim. Bu, varlığım yeteri kadar büyüyene, Melinda ve ben zenginliğin sadece çocuklara geçecek bir şey olmadığını konuşana dek sürdü.

İnsanlık namına yapılmış bir program her zaman iyidir.

Kapitalizm, insanları motive eden muhteşem bir şeydir. Muhteşem buluşların ortaya çıkmasına neden olur. Ancak dünyanın bu büyük hastalıklı bölümünde bizi yarı yolda bırakıyor.

Hiçbir mucit, kendisi için bir icat yapmaz.

Başarı berbat bir öğretmendir. Zeki insanları hiç kaybetmeyeceklerine inandırır.

İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.

Zamanla insanlar silikondan yapılma efendilerini kabullenecek.

Bir şeyi iyi yapamıyorsanız en azından iyiymiş gibi gösterin.

İneklere iyi davranın. Muhtemelen onlardan birisi için çalışacaksınız.

100 milyar dolarım var. Önümüzdeki 100 sene içinde her gün 3 milyon dolar harcayabileceğimin farkında mısınız? Bu da, eğer tek kuruş kazanmazsam.

Avrupa Birliği geçici bir çılgınlık.

Başarıyı kutlamak iyidir. Ama başarısızlıklardan alınan dersleri iyi öğrenmek daha önemlidir.

Otomotiv sanayi bilişim teknolojileri hızında gelişiyor olsaydı şimdiye saatte 1000 km basan 25 dolarlık arabalar sürüyor olurduk.

Yeni bir standart oluşturmak sadece biraz farklı olmakla olmaz. Bu gerçekten yeni ve insanların hayallerini yakalayan bir şey olmalıdır. Şimdiye kadar gördüğüm tüm makineler arasında Macintosh, bu standardı tek yakalayan makine.

Zengin dünya, 6 milyarın 4 milyarının nasıl yaşadığının farkında mı? Eğer farkında olsaydık, yardım etmek ister, katılımda bulunmak isterdik.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz