Bill Gates Alıntıları

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir. Bill Gates

Bir şirketin üst düzey yöneticilerinin, bilginin paylaşılmasının yararına gerçekten inanmaları gerekir; böyle bir inançları yoksa, bilgiye yapılan bütün yatırımlar başarısız olacaktır.

Sanırım şahsi bilgisayarların bugüne kadar icat ettiğimiz, insanlara en geniş imkanları sağlayan cihazlar olduğunu söylesek hata olmaz.

Toplantıların ana amacı bilgi sunma olmamalıdır. İnsanların verileri önceden inceleyebilmeleri için e-postadan yararlanmak, böylece toplantıya hazırlıklı gelmelerini sağlayarak yapıcı bir tartışmaya katılmalarına fırsat yaratmak daha yararlıdır.

Hayatınızın aynı döneminde para kazanmak istediğiniz bir toplantı ile para vermek istediğiniz başka bir toplantıda bulunmayı biraz kafa karıştırıcı buldum.

Birçok kuruluşun orta düzey yöneticileri günlük sorunlarla boğuşurken bu sorunları çözmelerine yarayacak bilgilere ulaşamaz. Önlerinde yığınla bilgi bulunur, gerçekten de yığınlarla rapor, ama bunları incelemeleri ya da diğer raporlardaki bilgilerle ilişkilendirmeleri güçtür. Orta düzey yöneticilerin açık ve kullanılabilir bilgilere erişir durumda olması, etkin bir dijital sinir sisteminin göstergesidir.

Teknoloji sadece bir araç. Çocuklara beraber iş yapmayı öğretmek ve motive etmek için en önemli olanı, öğretmendir.

İyi tasarlanmış online bir eğitim yönetim aracı, personel eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırabilir.

Bir kuruluşun öğrenme, öğrendiğini de hızla eyleme geçirme yeteneği rekabette en önemli üstünlüktür.

Başarılı iş adamları yeni bir iş yapma biçiminden yararlanacaklar, işlerini her an artan bilgi hızına dayandıracaklardır. Yeni iş yapma biçiminin ana felsefesi teknolojiyi teknoloji olduğu için uygulamak değil, teknolojiden yararlanarak şirketleri yeniden biçimlendirmektir. Teknolojiden azami yarar sağlamak için, şirket yöneticileri örgütlerini ve proseslerini basitleştirmek zorundadır.

Aklımın yüzde 10’unu işle ilgili düşünmeye adıyorum. İş bu kadar karmaşık bir şey değil.

Microsoft hisseleri ile aynı performansı göstermemden dolayı kimse benden daha az mutlu olamaz! Bu sene onlarca milyar dolar kaybettim. Bu birçok kişinin hayatı boyunca kazandığı paradan daha fazla.

Fakirlerin acı çekmesi için ısrar etmek yerine onlara yatırım yaparsak geleceği sürdürülebilir hale getiririz.

İş hayatında bir yargıya varırken en zor iş, teknolojiyi, piyasayı ve benzeri şartları, geçirdikleri sürekli değişimi görüp anlamaktır. Teknolojik değişimin hızı, gerçeğin araştırılmasını her zamankinden daha gerekli kılıyor.

Bu, iş dünyasına girmek için inanılmaz bir zaman. Çünkü bu iş, önümüzdeki 10 sene içinde geçtiğimiz 50 yıldakinden fazla değişecek.

Bizim işimizde başınızın dertte olduğunu anladığınızda artık kendinizi kurtarmak için çok geçtir. Eğer sürekli korkmuyorsanız, bitmişsiniz demektir.

İnanıyorum ki eğer insanlara sorunları ve onların çözüm yollarını anlatırsanız, çözüm için harekete geçeceklerdir.

Teknolojinin geliştirilmesi ile ilgili temel husus; onu, varlığı bile fark edilmeyecek şekilde ortama uyumlu hale getirmektir. Teknoloji günlük hayatın bir parçası gibi olmalıdır.

Bir ülke en büyük sorunlarına karşı harekete geçecek yetenek ve kendine güvene sahip olduğu zaman diğer ülkeler de bu yolda onunla birlikte hareket etmeye istekli hale gelir.

İnternet, satın alıcıyı ve satıcıyı direkt olarak karşı karşıya getirerek ve ikisi hakkında birbirine daha fazla veri sağlayarak ‘tartışmasız kapitalizm’in oluşmasına yardımcı olacak.

Kapitalizmin zenginlere faydalı yönlerinin fakirlere de faydalı olmasını sağlamanın yollarını bulmalıyız.

Araştırmalar farklı okullar arasındaki öğrenci başarısı farkının aynı okul içindeki farklı sınıflar arasındaki farkın yarısı kadar olduğunu gösteriyor. Eğer çocuğunuzun mümkün olan en iyi eğitimi almasını istiyorsanız, onu iyi bir öğretmene vermeniz aslında iyi bir okula vermenizden daha önemlidir.

Hayat sömestirlere ayrılmamıştır. Yazları tatile çıkamazsınız; çok az sayıda işçi size kendinizi bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu işi kendi zamanınızda yapın.

Yeni bir standart oluşturmak sadece biraz farklı olmakla olmaz. Bu gerçekten yeni ve insanların hayallerini yakalayan bir şey olmalıdır. Şimdiye kadar gördüğüm tüm makineler arasında Macintosh, bu standardı tek yakalayan makine.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz