Muhammet Ali Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Sporda Başarı Çalışmaktan Öte Istemekle Olur.

Ben En Iyisiyim. Bunu Gözlerimle Görmeden Önce De Söylüyordum. Sakın Bana Şu Işi Yapamazsın Demeyin. Olanaksız Olduğunu Anlatmayın. En Iyisi Olmadığımı Söylemeyin. Ben En Iyinin De Iyisiyim.

Louisville’de Insanlar Hala Pis Zenci Diye Çağırılıp Köpek Muamelesi Görüyorken Ve En Basit Haklarından Bile Mahrumken Benden Üzerime Bir Üniforma Geçirip 10000 Mil Ötedeki Bir Ülkede Bomba Atıp Kurşun Sıkmamı Nasıl Beklerler? Hayır 10000 Mil Öteye Gidip Beyaz Köle Efendilerinin Beyaz Olmayan Başka Bir Millet Üzerine Baskı Kurmalarına, Onları Öldürmelerine, Evlerini Yakmalarına Yardımcı Olmayacağım. Gün Böyle Kötü Işlerin Sona Ermesinin Günüdür. Böyle Bir Tavır Içinde Bulunmanın Bana Milyonlarca Dolara Mal Olacağını Söylediler. Ama Daha Önce De Söyledim Ve Yine Söylüyorum. Benim Halkımın Gerçek Düşmanı Burada, Amerika’da. Kendi Özgürlüğü, Kendi Adaleti Ve Eşitlik Için Savaşan O Insanları Köleleştirmede Kullanılan Bir Maşa Olmayacağım. Dinimi, Halkımı Ve Kendimi Küçük Düşüremem. Eğer Bu Savaşın Benim 22 Milyonluk Halkıma Özgürlük Ve Eşitlik Getireceğini Düşünseydim Kendim Gidip Orduya Katılırdım. Kendi Inandığım Değerler Için Direniyorum. Kaybedecek Hiçbir Şeyim Yok. Beni Hapse Atacaklarmış, Ne Olmuş Sanki? Zaten 400 Yıldır Hapisteyiz.

Kelebek Gibi Uçarım, Arı Gibi Sokarım.

Çalışmanın Her Saniyesinde Nefret Ediyordum Fakat Kendime Hep Dayan! Diyordum Bugün Çalışacağım Ve Ömrümün Sonuna Kadar Bir Şampiyon Olarak Yaşayacağım.

Ben Boksun Elvis’iyim.

O Kadar Hızlıyım Ki, Odamda Işığı Söndürmeye Kalktığımda, Işık Sönmeden Oturduğum Yere Dönebiliyorum.

Şampiyonlar Salonlardan Çıkmaz. Şampiyonlar Içlerinde Tutku, Hayal Ve Amaç Olan Insanlardan Çıkar.

CNN Muhabiri : Sn. Muhammed Ali, Bu Dehşetin Meydana Gelmesine Sebep Olan Teröristlerle Aynı Dinin Bir Mensubu Olarak Neler Hissediyorsunuz? Muhammed Ali: Siz (!) Hitler Ile Aynı Dini Paylaşan Bir Mensup Olarak Neler Hissediyorsanız Aynısını.”

Gencim, Yakışıklıyım, Hızlıyım, Sevimliyim Ve Yenilmezim.

Şampiyon Olduğum Zaman,Eski Kot Pantolonumu Üzerime Geçirip,Eski Bir Şapka Takıp,Sakal Bırakarak,Beni Kimsenin Tanımadığı Bir Kasabanın Sokaklarında Yürüyüşe Çıkacağım Ve Beni,Sadece Ben Olduğum Için Sevecek Bir Insan Bulana Kadarda Yürüyeceğim.Bulduğumda Da Onu 1 Milyon Dolarlık Arazime Tepeden Bakan 250bin Dolarlık Evime Götürüp,Cadillac Arabalarımı,Havanın Yağmurlu Olduğu Günlerde Kullandığım Kapalı Havuzumu Göstereceğim Ve Ona ‘Işte Bunların Hepsi Senin,Çünki Beni Ben Olduğum Için Seviyorsun’ Diyeceğim.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz