Jiddu Krishnamurti Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İnsanlar Hızla Akan Yaşam Nehrinin Yanında Kendilerine Küçük Bir Havuz Kazarlar, Iste O Havuzda Kokuşur, O Havuzda Ölüp Giderler.

Dünyayı Ve Dünyadaki Şeyleri Sevmediğimiz, Onlardan Yalnızca Yararlandığımız Için Yaşamla Bağımızı Yitirdik. Şefkat Duygumuzu, Duyarlılığımızı, Güzel Şeylere Tepkimizi Yitirdik; Doğru Ilişkinin Ne Olduğunu Ancak Bu Duyarlılığın Yeniden Kazanılmasıyla Anlayabiliriz.

Sen Dünyasın.

Bu Denli Hastalıklı Bir Topluma Iyi Eklemlenmiş Olmak, Sağlıklı Olmanın Bir Ölçüsü Olamaz.

Maalesef Hiç Kimse Ifade Etmeye Çalıştığım Öğretiyi Tam Olarak Idrak Edemedi.

İnsan, Kendi Düşüncelerinin Farkında Olduğu Zaman Görecektir Ki; Düşünen Ve Düşünce Şeklinde Bir Bölünme Vardır. Gözlemleyen Ve Gözlemlediği, Deneyimleyen Ve Deneyimlediği. Sonunda Bunun Bir Illüzyondan Ibaret Olduğunu Keşfedecektir. Sonra Sadece Saf Bir Gözlem Kalacaktır, Geçmişin Ve Zamanın Gölgesini Içermeyen Bir Kavrayış. Bu Zamansız Kavrayışı Zihine Derim, Köklü Bir Mutasyon Getirir. Bütünsel, Toptan Omuzlama Asıl En Önemli Harekettir. Psikolojik Açıdan Düşüncenin Getirdiği Her Şey Toptan Omuzlandığında, Yalnız Ondan Sonra Orada Aşk Vardır, Aynı Zamanda Merhamet Ve Zeka Olan.

Bilgi Yüklü Bir Zihin Özgür Bir Zihin Değildir.

Tek Amacım Var: İnsanın Özgürleşmesi; Insana Sınırlarını Yıkmak Konusunda Yardımcı Olmak.

Eylemlerimiz Bilgi Ve Zaman Üzerine Kurulu Olduğu Için, Insan Zamanın Kölesidir. Düşünce Sürekli Sınırlıdır,Bu Nedenle Biz Çatışma Ve Mücadele Içinde Yaşarız. Psikolojik Evrim Yoktur.

Eğer Dinleyecek, Yaşayacak, Yüzünü Sonsuzluğa Dönecek Sadece Beş Kişi Varsa Benim Için Yeterlidir.

Bir Kimseyi Sevmenin Ne Demek Olduğunu Biliyor Musunuz? Bir Ağacı, Bir Kuşu Ya Da Bakıp Gözettiğiniz Bir Hayvanı Sevebilir Misiniz? Size Hiçbir Karşılık Vermese, Gölgesinden De Yararlanamasanız, Arkanızdan Da Gelmese, Size Bağımlılık Duymasa Gene De Sevebilir Misiniz?

Gözetleyen Gözetlenendir.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz