Jean Baudrillard Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Farklılığın Doğru Kullanımı Yoktur. Yalnızca Irkçılığın Değil Farklılığı Sürdürmeye Ve Korumaya Yönelik Tüm Irkçılık Karşıtı Ve Insancıl Cabaların Gösterdiği De Budur.

Tanrı Var Ama Ben Inanmıyorum Ya Da Tanrı Yok Ama Ben Inanıyorum Önermeleri Paradoksal Bir Şekilde Eğer Tanrı Varsa Inanmak Anlamsızdır, Eğer Tanrı Yoksa Inanma Bir Zorunluluğa Dönüşmektedir Anlamına Gelirler. Eğer Birşey Yoksa Ona Inanmak Lazımdır. Öyleyse Tanrı’ya Inanmak O’nun Varlığından, Belirginliğinden Ve Şu Anda Buradalığından Kuşkulanmak Demektir.

Kapitalizm Erkeği Tehlikesiz Hale Getirip, Ehlileştirmek, Bir Dolap Beygiri Yapmak Için Kadını Kullanır.

Ne Estetik Ne Cinsel Bir Inancımız Var Ama Hala Bunlara Sahip Olmayı Öğreniyoruz Ve Gerçek Bir Felaket Olmayacak Çünkü Sanal Felaket Koşullarında Yaşıyoruz. Hızla Çoğalan Aşırı Şişen Ama Doğuramayan Bir Dünyanın Bulantısı Bu.

Hiçbir Şey Baştan Çıkarmanın Kendisinden Daha Büyük Olmayı Beceremeyecektir; Onu Yok Eden Düzen Bile.

Artık Inanamıyoruz; Ama Inanana Inanıyoruz. Artık Sevemiyoruz; Yalnızca Seveni Seviyoruz. Artık Ne Istediğimizi Bilmiyoruz, Ama Bir Başkasının Istediğini Isteyebiliyoruz. İstemek, Yapabilmek Ve Bilmek Eylemleri Terk Edilmedi Ama Bir Başkasına Devredilerek Genel Olarak Ilga Edildiler.

Felsefenin Sırrı , Belki De Kendini Tanımak Veya Nereye Gittiğini Bilmek Değil, Ötekilerin Düşlediğini Düşlemektir. Kendi Başına Inanmak Değil, Inananlara Inanmaktır.

Fotoğraf Sanatı Bizim Için Bir ‘Cin Kovma’dır. İlkel Toplumun Maskları Vardı,Burjuva Toplumunun Aynaları, Bizim Ise Görüntülerimiz Var. Fotoğrafı Çekilen Nesne Geri Kalan Herşeyin Yok Olmasının Izidir Sadece. Neredeyse Kusursuz Bir Cinayet. Fotoğraftır Bizi Görüntüsüz Bir Evrene, Yani Salt Görünüşe, En Çok Yaklaştıran. Çünkü Nesnedir Bizi Gören, Nesnedir Bizi Düşleyen. Dünyadır Bizi Yansıtan, Dünyadır Bizi Düşünen. Budur Temel Kural.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz