Chuck Palahniuk Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Dişilik Tek Gece Işe Yarar, Kişilik Ömür Boyu.

Birini Sevmek, Ömürden Koca Bir Parça Vermektir. Kendine Saklayacağın, Öğreneceğin, Eğleneceğin Vakti, Başkasına Hediye Etmektir.

Parçaları Kaybolmuş Puzzle Gibi Artık Insanlar. Kiminin Ruhu, Kiminin Beyni Ve Birçoğunun Bir Kalbi Yok.

Ancak Kaybedeceğin Bir Şey Yoksa Özgürsündür.

Herkesin Hayalgücü Tükendiğinde Artık Hiçkimse Dünya Için Tehdit Olmayacak.

Silahın Yaptığı Tek Şey, Bir Patlamayı Belli Bir Doğrultuya Yöneltmektir.

Sahip Olduklarımı Yok Eden Kurtarıcı, Benim Ruhumu Kurtarma Savaşındadır. Bütün Aidiyetleri Yolumdan Kaldıran Öğretmen Beni Özgür Kılacaktır.

Benim Hiçbir Şeyim Orjinal Değil. Ben Bildiğim Tüm Insanların Ortak Çabasıyım.

Akıllı Bi Yalnızlık Aptal Bi Ilişkiden Iyidir; Ya Kralın Yanında Kraliçe Olursun Ya Da Soytarının Yanında Maskara! Tercih Senin!

Hiç Kapıldın Mı O Hisse. Gitmek Istersin Hani, Ama Aynı Zamanda Da Kalmak Gelir Içinden .

Uğruna Savaşacak Bir Şeyler Bulana Kadar, Bir Şeylere Karşı Savaşmayı Seçersin.

Dünyanın En Yakışıklı, Zengin, Başarılı Adamı Da Olsan; Bir Kadın Seni Çocuklarının Babası Olarak Hayal Edemiyorsa; Sıfırsın.

Sizin Sevdiğiniz Ile Sizi Seven Asla Aynı Kişi Değildir.

Dinleyin Sürüngenler; Sizler Özel Değilsiniz, Sizler Güzel Ya Da Eşi Benzeri Olmayan Kar Tanesi De Değilsiniz, Sizler Işiniz Değilsiniz, Sizler Paranız Kadar Değilsiniz, Bindiğiniz Araba Değilsiniz, Kredi Kartlarınızın Limiti Değilsiniz, Sizler Iç Çamaşırı Değilsiniz, Sizler Herkes Gibi Çürüyen Birer Organik Maddesiniz..! Bizler Bu Dünyanın Şarkı Söyleyip Dans Eden Pislikleriyiz. Hepimiz Aynı Pisliğin Lacivertleriyiz.

Cevap, Cevabın Olmayışıdır.

Fiziksel Güçle Ve Mülkiyetle Olan Bağlarımı Niçin Koparıyorum? Çünkü Ancak Kendimi Mahvederek Ruhumun Gerçek Gücünü Keşfedebilirim.

Aslında Tek Hatam; İnsanları Fazla Önemsemem.

Bu Hayat Bana, İnsanların Çoğunun Gülemediği Için Ağladığını, Susamadığı Için Konuştuğunu Ve Laf Olsun Diye Yaşadığını Öğretti.

Acın Başkalarını Güldürebilir; Ama Gülüşün Başkalarına Acı Vermemeli.

En Çok Da 3 Şey Yorar Insanı; Affetmek, İçi Yanarken Susmak Ve Olmayacağını Bildiği Halde Hayal Kurmak..

Dikkatli Bak; Büyük Aşklar Ya Sonsuzdur Ya Da Onsuz.

Bir Şeyin Yokluğu Size Acı Veriyorsa, Varlığı Sizi Öldürebilir.

Neden Mi Sevdim Seni ? ”Çünkü Daha Imkansız Bir Ihtimal Yoktu”.

Kadınlar Erkekler Için Değil, Yine Kadınlar Için Süslenirler. Çünkü Asıl Duygu Diğer Kadınlardan Daha Güzel Olma Arzusudur.

Hiçbir Şey Durağan Değil. Her Şey Eskiyip Dağılıyor.

Sahip Olacağın Her Şey, Bir Gün Kaybedeceğin Şeylerden Sadece Biridir.

Biz Televizyon Izleyerek, Milyonerler, Sinema Tanrıları, Rock Yıldızları Olacağımıza Inanarak Büyüdük Ama Olamayacağız…Hepimiz Heba Oluyoruz…Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Ya Da Beyaz Yakalı Köle Olmuş…Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeyiz…Nefret Ettiğimiz Işlerde Çalışıyor, Gereksiz Şeyler Alıyoruz… Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız…Bir Amacımız Yok; Ne Büyük Savaş Ne De Büyük Bir Buhran Yaşadık…Bizim Savaşımız Ruhani Savaş… Ve Bunalımımız Kendi Hayatlarımız.

Her Aşk, Bitki Isimleriyle Başlayıp, Hayvan Isimleriyle Son Bulur.

Galiba Hayattaki En Büyük Hatalarımdan Biri, Insanları Fazla Önemsemem

Medeniyeti Alt Üst Edeceğiz. Dünyayı Daha Iyi Bir Yere Çevireceğiz.

Mobilya Satın Alırsınız. Kendinize Dersiniz Ki, Bu Hayatım Boyunca Ihtiyaç Duyacağım Son Kanepe. Kanepeyi Alırsınız Ve Sonraki Birkaç Yıl Boyunca, Hangi Işiniz Ters Giderse Gitsin, En Azından Kanepe Sorununuzu Çözmüş Olduğunuzu Bilirsiniz. Sonra O Güzel Yuvanızda Kısılıp Kalırsınız. Bir Zamanlar Sahip Olduğunuz Şeyler Artık Sizin Sahibiniz Olur.

Bize Inandırılan Bu Gerçek Dışı Dünyada Yaşıyoruz, Hiçbir Teste Tabii Tutulmadığımız Için Neleri Kurtarabileceğimiz Konusunda Hiç Bir Fikrimiz Yok.

Büyük Birader Bizi Gözetlemiyor Aslında,Şarkı Söyleyip Dans Ediyor. Şapkadan Tavşan Çıkarma Numaraları Yapıyor. Büyük Birader Uyanık Olduğunuz Her Dakika Dikkatinizi Çekmekle Meşgul. Sürekli Aklınızın Başka Yerde Olduğundan Emin Olmak Istiyor. Tamamen Zapt Olduğunuzdan Emin Olmak Istiyor.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz