Carl Gustav Jung Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Görünüşünüz, Yalnızca Kalpten Bakabildiğinizde Berraklaşır.Dışarı Bakanlar Düş Kurar,Içe Bakanlar Uyanış Yaşar.

Günümüzde, Bizi Tehdit Eden Tehlikenin Doğadan Gelmediğini, Insan Ve Kitle Ruhundan Kaynaklandığını Apaçık Görüyoruz. Tehlike Insanın Ruhundan Kopmuş Olmasında.

Bilinmeyen Bir Şeyi Hissetmek Ve Bir Gize Sahip Olmak Önemlidir. Böyle Bir Şeyi Yaşamamış Bir Insan, Önemli Bir Şeyi Yaşamamış Olur.

Artık Elinde Mitolojinin Anahtarı Var. Ruhun Tüm Kapılarını Açmakta Özgürsün.

Bilimsel Ruh Incelemesinin Psikoloji, Geleceğin Bilimi Olduğuna Inanıyorum. Psikoloji Doğa Bilimlerinin En Genci Ve Henüz Emekleme Evresinde Bugün. Bizim Için En Önemli Bilim Dalı Bu ;Gerçektende, Insanoğlu Için En Büyük Tehlikenin Açlık, Deprem, Mikroplar, Kanser Olmayıp, Yalnızca Insanın Kendisi Olduğu, Göz Kamaştırıcı Bir Açıklıkla Ortaya Çıkmaktadır. Nedeni Ortada: Ruhsal Yaraları Saracak, Etkili Bir Çare Yok Henüz, Oysa Bu Yaralar Doğanın En Acımasız, En Büyük Yıkımlarından Daha Da Yok Edicidir ! İnsanı Olduğu Gibi Halkları Da Korkutan En Büyük Tehlike Psişik Tehlikedir. Beliren Genel Güçsüzlüğün Nedenleri, Bilinçaltını Hiç Dikkate Almaksızın Tek Bilinçle, Ama Yalnızca Bilinçle Ilgilenilmiş Olmasıdır.

Bilinçdışı Bizi Bizden Daha Iyi Bilir.

Yalnızlık Insanın Çevresinde Insan Olmaması Demek Değildir. İnsan Kendisinin Önemsediği Şeyleri Başkalarına Ulaştıramadığı Ya Da Başkalarının Olanaksız Bulduğu Bazı Görüşlere Sahip Olduğu Zaman Kendisini Yalnız Hisseder.

Ruhun Başka Hiçbir Şeye Indirgenemeyecek Kadar Kendine Özgü Bir Doğası Vardır.

Mars Gezegenine Ulaşmak, Kendi Kendine Ulaşmaktan Daha Kolaydır.

Doğduğumuz Dünya Çok Acımasız, Ama Aynı Zamanda Ilahi Bir Güzelliği Var. Anlamlı Oluşununmu, Yoksa Anlamsızlığının Mı Ağır Bastığına Karar Vermek, Insanın Yapısına Bağlı.

Yaşamımızın Büyük Bir Bölümünü Bilinçdışında Geçiririz.

Düşünmek Zor Bir Sanattır Onun Için Çoğunluk Tek Karar Verir.

Kuramları Iyi Öğren, Ancak Yaşayan Ruhun Mucizesine Dokunduğunda Onları Bir Yana Bırak.

Duygusuz Karanlığı Aydınlatamayız Ve Bitkinliği Harekete Çeviremeyiz.

Eğer Bir Bireyi Anlamak Istiyorsam, Ortalama Insan Hakkındaki Tüm Bilimsel Bilgileri Bir Yana Atıp, Tüm Teorileri Gözardı Ederek Tümüyle Yeni Ve Önyargısız Bir Tavır Benimsemek Zorundayım.

Çocukken Kendimi Yalnız Hissederdim; Hala Da Öyle Hissediyorum Çünkü Bazı Şeyleri Biliyorum Ve Bunları Hiç Bilmedikleri Ya Da Bilmek Istemedikleri Anlaşılan Insanlara Bazı Ip Uçları Vermeye Çalışıyorum.

Tümüyle Emin Olduğum Hiçbir Şey Yok. Tümüyle Inandığım Bir Şey De Gerçekten Yok. Tek Bildiğim, Doğduğum Ve Var Olduğum.

Diğerinin Sevmediğimiz Özellikleri, Kendi Kendimizi Bulmaya Yardım Edebilir.

Tanrı Adem Ile Havva’yı, Düşünmek Istemediklerini Düşünmek Zorunda Bırakacak Biçimde Yaratmıştır.

Bilinçaltı Ürkütücü Bir Canavar Değildir. Doğal Bir Organizmadır. Ancak Bilinçli Davranışımız Işe Yaramaz Duruma Girdiğinde Tehlikeli Olabilir. Kendimizi Baskı Altına Aldıkça Bilinçaltının Tehlikelerine Kendimizi Maruz Bırakmış Oluruz.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz