Aziz Yuhanna Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Dünyaya Ait Olan Her Şey, Doğal Benliğin Tutkuları, Gözün Tutkuları Ve Maddi Yaşamın Verdiği Gurur Baba’dan Değil, Dünyadandır.

Tanrı Işıktır Ve O’nda Hiç Karanlık Yoktur.

Hiç Kimse Hiçbir Zaman Tanrı’yı Görmüş Değildir. Ama Birbirimizi Seversek, Tanrı Içimizde Yaşar Ve O’nun Sevgisi Içimizde Yetkinleşmiş Olur.Tanrı’da Yaşadığımızı Ve O’nun Bizde Yaşadığını, Bize Kendi Ruhundan Vermiş Olmasıyla Anlıyoruz.

Dünya Ve Dünyasal Tutkular Geçer, Ama Tanrı’nın Isteğini Yerine Getiren Sonsuza Dek Yaşar.

Yavrularım, Sözle Ve Dille Değil, Eylemle Ve Içtenlikle Sevelim.

Sevgide Korku Yoktur. Tersine, Yetkin Sevgi, Korkuyu Siler Atar. Çünkü Korku Cezalandırılma Düşüncesinden Ileri Gelir. Korkan Kişi, Sevgide Yetkin Kılınmış Değildir.Biz Seviyoruz. Çünkü Önce O Bizi Sevdi.

Gerçek Içimizde Yaşıyor Ve Sonsuza Dek Bizimle Olacak.

Işıkta Olduğunu Söyleyip De Kardeşinden Nefret Eden Hâlâ Karanlıktadır,Kardeşini Seven, Işıkta Yaşar Ve Başkasının Tökezlemesine Neden Olmaz.

Tanrı’dan Doğmuş Olan Herkes Dünyayı Yener. Bize Dünyaya Karşı Zafer Kazandıran, Imanımızdır.

Başlangıçtan Beri Işittiğiniz Buyruk Şudur: Birbirimizi Sevelim!

Sevgili Kardeşlerim, Birbirimizi Sevelim. Çünkü Sevgi Tanrı’dandır. Seven Herkes Tanrı’dan Doğmuştur Ve Tanrı’yı Tanır.Sevmeyen Kişi Tanrı’yı Tanımış Değildir. Çünkü Tanrı Sevgidir.

Tanrı’nın Bize Olan Sevgisini Tanımış Ve Buna Inanmışızdır.Tanrı Sevgidir. Sevgide Yaşayan, Tanrı’da Yaşar, Tanrı Da Onda Yaşar.

Eğer Bir Kimse Dünya Malına Sahip Olur Da Kardeşini Ihtiyaç Içinde Görüp Şefkatini Ondan Esirgerse, O Kimsede Tanrı’nın Sevgisi Nasıl Yaşar?

Paylaş.

Bir Cevap Yaz