Yeni Hz. İsa Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hz. İsa’ya günahkar bir kadın gelmiş, günahlarını affettirmek için ne yapması gerektiğini sormuş. Hz. İsa da ona, “Kalk git, bir daha günah işleme.” demiş.

Hz. İsa çarmıha gerildi, Hz. Musa vaat edilmiş topraklara giremeden öldü ve bu olayların anısı onların müritlerinin inanç ve tavırlarını derinden etkiledi. Hz. Muhammed hayattayken muzaffer olmuş ve bir muktedir ve bir fatih olarak ölmüştü.

Hz. İsa (a.s.) bir mezarlığa uğradı ve ölülerden birine seslendi. Allah Tealâ da seslenilen ölüyü di­riltti. Hz.İsa (a.s) ölüye sordu: “Sen kimsin?” Adam: “Halkın yükünü taşıyan bir hammal idim. Bir gün şahsa ait odunları taşırken, dişlerimi kurcalamak için odundan bir çöp (kürdan) kopardım. Öldüğüm zamandan beri bu kürdan (ve hesabı) benden istenmekte” dedi.

Her zaman fakirler olacak ve istediğiniz zaman onlara yardım edebilirsiniz. Ama beni her zaman bulamayacaksınız.

İslam’ın daha başlangıcından itibaren Kur’an’da Hz. İsa ve Hz. Meryem’den sonsuz bir saygıyla bahsedilir. Kur’an’da şöyle buyrulur: “O peygamberlerin izleri üzere Meryem oğlu İsa’yı, önündeki Tevrat’ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan İncil’i verdik.” Maide, 5/46

Aziz dostum, unutma, Hz. İsa (a.s) Ortadoğululardan biriydi. Onlar gibi giyinip onlar gibi yaşıyordu. Romalılar jüpiter aşkına savaş naraları atarken o, Allah diyerek direniyordu.

bkz: Hz. İsa Sözleri

Paylaş.

Bir Cevap Yaz