Steve Jobs Alıntıları

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Başarılı girişimcilerle başarısız girişimleri birbirinden ayıran şeylerin yarısının sadece sabır olduğunu gördüm. Steve Jobs

Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.

Yaratıcılık, lider olmak ve takip eden olmak arasındaki farkta gizlidir.

Hiçbir şeyi fazla ciddiye almayın. Hayatınızı yaratıcılığınızı kullanarak, bir sanatçı olarak yaşamak istiyorsanız, geçmişe fazla takılmamanız gerekir. Yeri geldi mi ürettiğiniz her şeyi, olduğunuz kişiyi, yani hepsini çöpe atmaya hazır olmak zorundasınız.

Bir şeyin önemli olabilmesi için illa dünyayı değiştirmesi gerekmez…

Mezarlıktaki en zengin adam olmak umurumda değil. Geceleri, harika bir şey yaptık diyerek yatağa girmek… İşte asıl umurumda olan bu.

Steve Jobs Alıntıları

Bir şeyi basitleştirmek uğruna zihninizi arındırmak için çok çalışmak zorundasınız. Ama nihayetinde buna değer, çünkü bir kere başardınız mı, dağları yerinden oynatabilirsiniz.

Kaç yaşımda olduğumu pek düşünmem. Sabah kalkarım ve benim için yepyeni bir gün başlar.

Otoparktaydım, anahtar arabaya takılıydı ve kendime dedim ki, eğer bu, dünyadaki son gecem olsaydı, vaktimi bir iş toplantısında mı yoksa bu kadının yanında mı geçirirdim? Otoparkı koşa koşa geçtim, ona yemeğe çıkmayı teklif ettim. Olur, dedi, beraber yürüyerek şehir merkezine gittik ve o zamandan beri birlikteyiz.

Bu günlerde, sahip olduğumuz en değerli kaynaklardan bir tanesi boş zamandır bence.

Geriye dönüp de, eh, of, şey işte, keşke kovulmasaydım, keşke ben de orada olsaydım keşke şöyle keşke böyle diyemezsiniz. Boşunadır. O yüzden, dün yaşananları kafaya takmak yerine yarınların icadıyla uğraşalım.

Hatalarımızın sorumluluğu bize ait, çünkü bunu daha önce kimse yapmamıştı.

Kimse ölmek istemez. Cennete gitmek isteyen insanlar bile, oraya girmek için ölmek istemezler. Fakat ölüm, hepimizin varacağı duraktır. Kimse ondan kaçamaz. Zaten böyle olmalıdır da, çünkü Ölüm muhtemelen Hayat’ın en iyi icadıdır.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz