Sevgiliye Aşk Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Sevgili demek aşk yaşadığın kişi demek değildir sadece; sevgili dediğin en yakın dostun, kardeşin ve sırdaşın olabilmeli…

O da beni seviyor mu? diye düşündüğünüz kişi sizi sevmiyordur. Seven insan düşündürmez, hissettirir.

Sen benim karşıma çıkıp aşkın ne olduğunu kanıtlayan adamsın, hayallerimi süsleyen adam.

Aşk; koskoca dünya nüfusunu bir anda yalnızca iki kişiye düşürmeye fayda. Nüfus sayımına gerek yoktur; zira aşk asla yerinde saymaz.

Sesini duyduğum ve yüzünü gördüğümü zaman, kalbimin nasıl heyecanla ve aşkla attığını sana tarif edemem ama bu hissi ömür boyu yaşatmanı istiyorum. Seni her şeyden çok seviyorum.

İnsanı hüzünlendiren şey gece mi? Yoksa geceleri mi hüzünlenir insan? Veya seni düşünmek için geceyi mi beklediğim için bu kadar hüzünlüyüm?

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir.

Seni yıldızlara benzetiyorum sevgilim! Onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama aranızda tek bir fark var; onlar milyonlarca sen bir tanesin…

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

Sevgi ile bir araya gelen bir yürek bizim. Her gün daha çok birbirini seven eşi benzeri olmayan bir yürek. Biz birlikte muhteşemiz, biz birlikte bir bütünüz. Seni aşkın ve sevginin bütün tanımlarını kıskandıracak kadar çok seviyorum.

Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, izi kalır. Sonra bir daha dokunamazsın, sadece yanına yaklaşırsın. Sunay Akın

İncele Sevgi Sözleri

Zaman geçer aşk buralara da uğrar elbet. Kapım sevgin için sonuna kadar açık, kalbim emrine amade. Seni bir ömür seviyor olacağım.

Hangi ara seni bu kadar sevdim bilemedim. Gecemi aydınlatan gündüzümü ışıtan yar.

Aşkın gelişi, aklın gidişidir. Antoine Bret

Sevgiliye Aşk Sözleri

Aşk; gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın…

Sevgilim sen Allah’a dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin. Sen gözümden süzülen yaş, tek düşüncem, hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, en güzel günlerimsin.

Asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın; Çünkü o kişi yaralıdır ve yara bandı olarak da sizi kullanır.

Gerçek aşk beklemekten sabır etmekten geçer. Yalnızca onu harbiden isteyin ve zamanın geçmesini bekleyin.

Saçlarında bir bahar yeşerir sevgilim! Rüzgar ellerinden aşar sıra dağları. Bakışlarında bir kasırga… Sen hayatın bana sunduğu en güzel havasın!

Karşılıksız, beklentisiz, çıkarsız, hesapsız ve özgür bırakarak sevmek herkesin harcı değildir.

Şayet aşk her vakit karşılıklı olsaydı, herkes tek taraflı yaşanacak olan aşkın en güzel aşk olduğunu iddaa ederlerdi.

O kadar güzel gülüyorsun ki sevgilim; tamam diyorum Αllah’ım artık al canımı bu kadar yaşadığım yeter.

Kızdığında ya da darıldığında her zaman yanında olduğunu bildiğin bir sevdiceğinin olması hayattaki en büyük imtiyazındır.

Ay ışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçasıyla seni seviyorum yazmak isterdim… Ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum.

Aşkı boş sözlerle tarif edemezsiniz! Kalbin acı çekiyorsa anlarsın ancak aşkı…

Aşktan kaçmak için rotanı çiziyorsan bana doğru kaçabilirsin. Çünkü benim pusulamın göstereceği istikametlerin hepsinde sen varsın.

Ben güzel ruhuna aşık oldum senin. Sadece bu yüzden sadakat kokuyor bu tutku. Çünkü sen ebedi ruh hastalığım olacaksın benim.

Düşünecek fırsat bulamayanlar için yazmak her şeyin çözümüdür. Aşkı düşünmek mi istersin yoksa yazmak mı? Düşünürsen var olursun, yazarsan sonsuz olursun.

Eğer aşkta güzel bir an varsa, o da başkalarını baştan çıkartan o yüreğin, benim için kan ağladığı zamandır…

Sevgilim gerçek aşk ya şimdi vardır ya da asla olmayacaktır. Ya ölürsün aşkın uğruna ya da zaten hayatta kalmanın bir anlamı kalmaz.

Sevgilinin gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; Yüreğinde duruşunu seversin.

Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak, ölsem de ruhum seninle kalacak, kapanırsa gözlerim senden önce bu hayata, inan ki son sözüm seni seviyorum olacak…

İncele Aşk Sözleri

Diğer Aşk Sözleri

Paylaş.

Bir Cevap Yaz