Değişik Aşk Sözleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Kulaktan kulağa seni seviyorum demek kadar ilginçtir AŞK aslında… Sen ona “seni seviyorum” dersin o başkalarına…

Aşk; kendinden vazgeçerek biz olanların değil, benliğini savunarak bir olanların yazdığı bir hikayedir.

Yüzünde bir gülümseme ve kalbinde mutluluk getiren her şey olmak istiyorum. Seni hiç kimsenin sevmediği şekilde sevmek istiyorum aşkım.

Αşıkların laneti her şeyi anımsıyor olmalarıdır. Unutmak için vakte ihtiyaç duymazlar. Vakit yalnızca eziyeti uzatır.

Bazı kadınlar silah kullanmaz, çünkü gülüşleri vardır. Fakat unutma; bazı adamlar da silah kullanmaz, çünkü beyinleri vardır!

Hayatımı bir aşk ve mutluluk yolculuğuna çevirdin. Seninle geçirdiğim her saniye; Sana daha çok aşık oldum.

Benim beklediğim aşk başka! O bütün mantıkların dışında, tarifi imkansız ve mahiyeti bilinmeyen bir şey. Sevmek ve hoşlanmak başka; istemek bütün ruhuyla, bütün vücuduyla, her şeyiyle istemek başka… Sabahattin Ali

Gözlerin beni benden aldı. İçimde fırtınalar kopartan, aşk sandalını ummanda deviren gözlerin. Baktıkça cennetin bir bahçesi zannettiğim, baktıkça seni daha çok sevdiğim gözlerin. Bir mermi gibi vurur beni, gözlerime değdiği vakit gözlerin.

Her yürek sevebilseydi eğer, ayrılık hiç olmazdı. Her seven yürekli olsaydı zaten “AŞK” bu kadar basit olmazdı.

İlk kez böylesine bir mutluluk yaşıyorum. İlk kez yeşerdi umutlarım böylesine. Ben gözlerine tutsak olmuş bir aşk savaşçısıyım. Ben aşkı anlatan, tozlu raflarda kalmış bir kitabım. Sen ise yaşanmamış, gizemli bir aşk hikayesi bende.

Bir kadına ne kadar aşık olabilirsin diye sorulduğunda, seni seviyorum diyecek kadar diyebiliyorsa kalın o kalpte. Gitmeyin bir yere, ömürlük gelin ki ömürlük sevebilsin sizi.

Aşk sizi çağırdığında onu takip edin. Yolları zorlu ve dik olsa bile. Kanatları sizi sardığı zaman ona teslim olun. Tüyleri arasındaki saklı kılıç sizi yaralayacak olsa da. Halil Cibran

Şimdi sensizliğin naklen mutsuzluğum yayınlanıyor. Ve herkes çektiğim sensizlik acısını canlı izliyor. İnanır mısın be sevgilim, yokluğun reyting rekorları kırıyor.

Siyahın içerisinde kaybolan bir nokta beyazım. Kimsesiz büyüdüğüm hanede hayallerinle kocaman bir aile yarattım ikimize konusunda. Seni bekliyor düşlerim, seni bekliyor gülüşlerim.

Değişik Aşk Sözleri

Zaman dursun ve hep böyle bakayım istiyorum gözlerine… Sonra sarılmak istiyorum sana hiç bırakmamacasına, sarılmak ve kokunu doyasıya içime çekmek istiyorum, seni ne çok özlemişim…

Her gün Allah’a şükrediyorum, hayatıma senin gibi bir melek gönderdiği için. Sen mutluluğun en iyi ilacısın. Seni çok seviyorum sevgilim.

Ama aşk ki ezelî bir tanışıklıktır. Doğmadan önce başlamışlıktır. Sezai Karakoç

Hayallerimde yaşıyorum seni… Göremiyorum, duyamıyorum ama gözümü kapadığımda hayalin canlanıyor. Gülümsüyorsun hep hayalimde… Gözlerine dalıyorum o anda…

Cemre gibi düştün yüreğime, ısınsın yansın gönlüm sevginle. Çiğdem çiğdem yeşersin aşk tomurcukları bedenimizde, gözlerim gözlerinde…

Elbette aşk dünyeviliği silip yok edebilir ama potansiyel dünyalarda yaratabilir ve bu dünya kurma işi bazen aşk yapmanın kendisinden daha uzun ömürlü olabilir. Svetlana Boym

Sen, hayalini kurup, nihayetinde bulduğum o hayallerimdeki adam değilsin. Sen karşıma çıkıp, bana aşkı hayal ettiren ilk sevgilisin.

Gökyüzü geceleri siyahtır. Güneşi yanında olmadığı için. Ben gökyüzü olayım, sense benim güneşim. Ama sen benden hiç ayrılma ki ben hep mavi kalayım.

Bu dünyadan saklayacağım son imge, yüzünüz olacak ve bana sarılan gözleriniz. Amin Maalouf

Gördüğün sadece bir çiçek değil belki de canı yanmış bir kadın, dikeniyle sevemiyorsan bırak dalında kalsın.

Koca bir şehrin hain çığlıkları gibiyim. Çığlık çığlığayım fakat duyan yok. Bağırıyorum, yalvarıyorum fakat duyan yok. Sensizliğe terk edilmiş gibiyim.

Oysa saf aşk diye bir şey yok. Yeryüzünde saf olan hiçbir şey yok. Her şey bir şeyle katışık. Bir şeyi saflaştırmak çok emek istiyor, çok fazla emek, çok fazla güç, sabır ve sonsuz bir inanç. Saflaşacağı da kesin değil üstelik. Ben bu katışık dünyayı kabullendim sonunda. Saf aşk diye bir şey yok. Ayfer Tunç

Yıllardır bu özlem kavuruyor yüreğimi… Seni bulmak istiyorum ama bulduğumda unutmuş olmandan korkuyorum… Seni çok seviyorum.

Bizi bazı varlıklara bağlayan şeye aşk dememiz, kitapların söylencelerin kafamıza soktuğu ortak bir görüşe dayanmamızdandır ancak. Albert Camus

“Zamana bırakalım her şeyi” dedi. Ya beni kime bırakacaksın, dedim sustu… Bir daha öldüm.

Bilindik cümlelerle belli etme aşkını. Onun üstüne güneşin ne kadar çok yakıştığını anlat mesela. Ne demek istediğini düşünsün dursun.

Hiçbir zaman benim olmayacak, biliyorum, o uzaktaki kadın, ama ben onunum artık, sonsuza dek, ve bir başkası daha olmayacak yaşamımda. Amin Maalouf

Yıldızlar kadar uzak bir hasrettir sana sevgim ey güzel, seninle tekrar buluşacağım güne gebe kalmışım. Çareler tükenmiş hasretine, seni canımdan çok seviyorum ey yar.

İncele Aşk Sözleri

Diğer Aşk Sözleri

Paylaş.

Bir Cevap Yaz