Elon Musk Alıntıları

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Sadece kitap okuyun ve insanlarla konuşun ama özellikle kitap okuyun. Okumayla kazanılan veri aralığı, biri konuşurken kazanılandan çok daha büyüktür. Elon Musk

Yapay zeka konusunda çok dikkatli olmalıyız. Yapay zeka, nükleer silahtan daha tehlikeli olacak potansiyeldedir.

Yenilenebilir niteliğe sahip değilseniz, oksijenin gitgide tükendiği bir odada mahsur kalmışsınız demektir ve dışarıda oksijen vardır. O odadan çıkmak istersiniz. Odadan çıkabilenler kendini daha iyi hisseder.

Aslında ilk başlarda insanlara bir roket şirketi kurmaya çalıştığımı söylediğimde, deli olduğumu düşündüler. Çok olanaksız bir şey gibi görünüyordu. Ben de onlarla aynı fikirdeydim bence de imkânsızdı. Ancak bazen imkansız olan gerçek olur.

Umarım dijital süper zakanın biyolojik önyükleyicileri değilizdir. Ne yazık ki bu, gittikçe artan bir olasılık.

Mars’a yapılacak ilk seyahetlerin çok tehlikeli olacağını düşünüyorum. Ölüm riski yüksek olacak, bundan kaçış yok. Çocukların gönderilmesini öneremezdim. Temelde şöyle olmalı ölmeye hazır mısın? Eğer senin için sorun yoksa Mars’a gitmeye adaysın.

Yalnızca tarihte bir iz bırakmak için çalışmıyorum. Mars’ta ölmek istiyorum.

Güney Afrika’da konuşulan Hollanda lehçesi gibi zorunlu dersler vardı ve ben bunu öğrenmemdeki maksadı anlamıyordum. Bana saçma geliyordu. Geçecek kadar bir not alıyordum ve bu bana yetiyordu. Fizik ve bilgisayar gibi konularda alınabilecek en yüksek notu alıyordum. Bir not almak için bir neden olması gerekir. A almanın bir anlamı yoksa o not için çabalamaktansa bilgisayar oyunu oynar, yazılım geliştirir veya kitap okurum.

Güneşten diğer bütün kaynaklardan daha çok enerji göreceğiz.

Sanırım internette olanları, ekonomiyi ve kanunları takip eden çok fazla zeki insan var. Çok fazla yenilikle karşılaşmamamızın nedeninin bir bölümü de işte bu yüzden.

Bir girişimci olmak cam yemeye ve sürekli ölümün karanlığını izlemeye benziyor.

Yaşlandıkça sorunlarımız artar. Bir bir aile kurduğunuzda, sadece kendiniz için değil aileniz için de risk alırsınız. İşe yaramama ihtimali olan işler yapma ihtimaliniz azalır. Bu sorumlulukları üstlenmeden (aile, çocuk) risk almanın tam zamanıdır. Şimdi risk almanız için sizi destekliyorum. Cesur olun pişman olmazsınız.

Bir şirket kurmaya çalışmak aynı bir kek yapmak gibidir. Tüm malzemelere gerekli oranda sahip olmanız gerekir.

Sürdürülebilir elektrik üretimimiz olmalı, tüketim ile birlikte, enerji neslinin önceliğinin güneş enerjisi olacağı konusunda oldukça eminim. Yani dolaylı füzyon, demek istediğim bu. Güneş dediğimiz bu kocaman füzyon jeneratörüne sahibiz ve sadece o enerjinin çok küçük bir kısmını insan medeniyetinin amaçları için kullanmalıyız.

Yapabileceğinizin en iyisini yapmak için fazladan titizlik isteyebilirsiniz. Onunla ilgili yanlışları bulun ve düzeltin. Olumsuz yorumları alın, özellikle arkadaşlarınızdan.

Yörüngeye ulaşamadık, bu doğru ama kayda değer bir ilerleme kaydettik. Bu bir ya da hep ya hiç meselesi olsaydı, başarısız olduğumuz söylenebilirdi. Fakat bu bir ya hep ya da hiç meselesi değil. Eninde sonunda yörüngeye ulaşmak zorundayız ve bunu başaracağız. Birkaç deneme yapmamız gerekebilir ama sonunda başarılı olacağız. Bunu halledebiliriz.

Diğer Elon Musk Sözleri

Paylaş.

Bir Cevap Yaz