Yay Burcu Genel Özellikleri Hakkında Güzel Sözler

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Söz konusu bir Yayın duygularıysa konuşacak “Az” şey yaşanacak “Çok” şey vardır. Sus ve yaşa!

Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay’ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar.

Yay Burcu Genel Özellikleri

Grup: Ateş/Erkeksi/Değişken
Yönetici Gezegen: Jupiter ve Neptün
Renk: Turkuaz, Mor
Uğurlu Taş: Firuze, Mavi topaz
Şanslı Sayı: 3
Şanslı Gün: Perşembe
Karşıt Burç: İkizler
Şehirler: Nottingham, Stuttgart, Toledo, Sydney, Köln, Toronto, Budapeşte, Napoli
Metal: Kalay
Çiçekler: Leylak, Mor Menekşe, Karanfil, Kırmızı Gül
Ağaçlar: Meşe, Huş, Ihlamur, Dut, Kestane, Dişbudak, Badem, Kayısı

Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve aynı anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir. Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük ‘Görüyorum’ dur.

Yay Burcunu Tanımlayan Güzel Sözler

Ve bir yay kendisine yapılan hiçbir şeyi unutmaz. İyilikleri iade zamanı gelene kadar yüreğine kaldırır. Kötülükleri Allah’a havale eder.

Kızgın olduğu insanlara karşı kötü bir huyu vardır Yay’ın… Özür dileyeni dayanamayıp kolay affeder. Bu yüzden iyi niyeti hep suistimaldir.

Sabır eder Yay. Fakat sabrettiği her şey içinde birikir birikir birikir… Yeri geldiğinde öyle bir patlar ki ne varsa etrafında kırıp geçer.

Gelip geçmez bir Yay, delip geçer. Ardında kimseyle doldurulamayacak kocaman bir boşluk bırakır.

Yay, iş dünyası hakkındaki hükümleriyle tam bir isabet kaydeder. Ama işiyle duygularını karıştırırsa o zaman sıkıntılar başlar işte.

Her geçen gün yeni bir özelliğini keşfedersin Yay’ın. Gizemlilik, derinlik ve mistiklik vardır havasında.

“Sen bunu nasıl düşünebildin?” Cümlesini sorduğunuz kişi Yay’dır. Onun için sıra dışı düşünmek günlük rutinden başka bir şey değildir.

En büyük felsefik düşünceler, farklı bakış, edebi yazılar, Yaylardan çıkar. Hayata anlam katar, hayatın anlamı olur. Danışmadan edemezsiniz.

Birini önemsediği zaman, kendisi için kötü olsa bile; onun için iyi olanı yapacak kadar iyi niyetlidir Yay.

Derdini anlatmak istiyorsan, o kişi Yay burcudur. Derin bir soğuk kanlılıkla dinler insanı ve anlattıkça anlatasın gelir.

Bir Yayı etkilemek yetenek işi değil yürek işidir. Amuda da kalksan göğüs kafesinin içinde tertemiz bir kalp yoksa bir Yay seni sevmez.

Sanata en yatkın burç, Yay burcudur. Etrafınızda Yay olup da sanata yatkın muhakkak görürsünüz. İlgilenmeyen varsa da hemen başlasın derim.

Yay için değersizsen ona karşı yaptığın hareketlerin hiçbir manası yoktur. Dünyasından çıkardı mı bir Yay, cehennemin dibindesindir direk.

Açık olacaksın bir Yay’a. Delikanlı gibi gelip konuşacaksın ne derdin varsa. Lafı dolandırarak, arkadan iş çevirerek onu kaybedersin!

Yaylar iyi iş yapar, çok üretkendir, acayip farklı düşünür ve başarı onun için vazgeçilmez bir olgudur. Tek engel, üşengeç olması…

Merak etmediği insanlar, umurunda değildir bir Yay’ın. Merak etmiyorsa seni, onun için bitmişsindir demektir.

Diğer Burç Sözleri

Paylaş.

Bir Cevap Yaz