Said Nursi Sözleri, Bir başka Said Nursi Sözleri sitesi ve En iyi Said Nursi Sözleri sayfası ile sizlerleyiz!

Ne yazık ki çoğu insan daha önce mutlu olduğunu ancak mutsuzluğa düştüğü zaman anlıyor.

Bertrand Russell Sözleri

Said Nursi Sözleri 28 / 04 / 2015

Said Nursi Sözleri
Google Reklamları

Medeniyet atmaksa iffet ve arı (utanmayı), Medenidir Afrika yamyamları.

Menfaat üzerine dönen siyaset, canavardir.

Söhret, insanin mali olmayani dahi insana maleder.

Bu müthis düsmanlariniza karsi zirhiniz, Kur’an tezgahinda yapilan takvadir. Ve siperiniz, Resul-i Ekrem’in sünnet-i seniyyesidir. Ve silahiniz, istiaze ve istigfar ve hifzi ilahiyyeye ilticadir.

Güzel gören güzel düsünür, güzel düsünen hayatindan lezzet alir.

İman hem nurdur hem kuvvettir. Evet hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir.

Kendini beğenen belayı bulur,zahmete düşer;kendini beğenmeyen sefayı bulur,rahmete girer.

Dünyanın lezzetleri,zevkleri ve zinetleri Hâlıkımızı,Mâlikimizi ve Mevlamızı bilmediğimiz takdirde cennet bile olsa cehennemdir.

Bin kere vaadedeceğine bir kere vaadini yerine getir.

Şu gecenin sabahı, şu kışın baharı, ne kadar muhakkak ve kat’i ise Haşr’ın sabahı, berzah’ın baharı da o kadar muhakkak ve kat’idir.

Allah’i taniyan ve itaat eden, zindanda da olsa bahtiyardir… O’nu unutan, sarayda da olsa, zindandadir, bedbahttir.

Insanlari canlandiran emeldir; öldüren ye’stir.

Isledigimiz her bir günah, kafamiza giren her bir süphe, kalb ve ruhumuzda yaralar açar.

Her söyledigin dogru olmali, fakat her dogruyu her yerde söylemek dogru degildir.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünya da bıraktığın eserlere de kıymet verme.

İhsan-ı İlahiden fazla ihsan ihsan değildir. Herşeyi olduğu gibi tavsif etmek gerekir.

Sünnet-i seniye edeptir. Hiçbir meselesi yoktur ki altında bir nur bir edep bulunmasın.

Ölümü düşünmeme,kalbin paslı olmasından ileri gelir;ölüm korkusu da yakinin azlığından.

İmana gel ki elemden emin olasın;kadere teslim ol ki selamette kalasın.

Zalimler için, Yaşasın cehennem…

Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.

Cennet ucuz değil, Cehennem dahi luzumsuz değil.

Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabâti (gelecekteki devrimler) içersinde, en yüksek sada (ses), Islam’in sadasi olacaktir.

Güzel gören, güzel düsünür. Güzel düsünen, hayatindan lezzet alir.

Insan arzuyu fikir zanneder.

Deli adama “iyisin, iyisin” denilse iyilesmesi, iyi adama”fenasin, fenasin” denilse fenalasmasi nâdir degildir.

Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.

Hayat sebebiyle karinca küreden büyük olur.

Zulmüyle âbâd olanin ahiri berbâd olur!

Dünya bütün şâşâsıyla ahirete nisbeten bir zindan hükmündedir.

Namazın manası Cenab-ı Hakkı tesbih,tazim ve şükürdür.

Herşey hakikaten güzeldir. Ya bizzat güzeldir veya neticeleri itibariyle güzeldir.

Herşeyi maddiyatta arayanların akılları gözlerindedir. Göz ise maneviyata kördür.

Nasıl ki ;Fatiha Ku’ran’a,insan kainata fihristedir;namaz da hasenata fihristedir.

Vicdan kalp penceresinden bakar. Akıl gözünü kapasa da vicdanın gözü daima açıktır.

Madde inceldikçe mana kuvvet kazanır;ceset disipline edildikçe ruh adeta melekleşir. İnsan işte bu farklı dünyaların berzahı hüviyesinde yaratılmıştır.

Sevgiyi sevip düşmanlığa düşman olmak,inançla coşan bir kalbin en mümeyyiz vasfıdır. Herkesten nefret ise ya gönlü şeytana kaptırmışlık veya bir cinnet eseridir. Sen insanı sev;insanlığa hayran ol..

Cenab-ı Hakkı bulan neyi kaybeder? Ve O’nu kaybeden neyi kazanır? Yani;O’nu bulan herşeyi bulur,O’nu bulmayan hiçbir şeyi bulamaz,bulsa da başına bela olur.

“Said Nursi Sözleri” yazımız için (40) yorum bulunuyor!
 1. Ahmet ANGI 17 Aralık 2011, Cumartesi | 21:18

  Bir sürü söz yazılmış, anlamlı bulmadım. Bir söz var anlamlı, o da başkasına ait gibime geldi. “Zulmüyle abat olanın, ahiri berbat olur.” Bu adamı neden önemsediler, anlamıyorum.

 2. Yusuf BULUT 24 Aralık 2011, Cumartesi | 21:19

  Dünya senin gibilere kalmasın diye önemsediler.

 3. Seymen Ilık 14 Nisan 2012, Cumartesi | 19:17

  Bu sözleri anlamanız için sizin “bu adam” dedeğiniz şeyh said nursi efendimizi tanımanız gerekiyor. O, gerçekten önemsenecek biri olduğu için önemsediler.

 4. Erkul Deniz 6 Mayıs 2012, Pazar | 15:17

  Adim erkul gecen yila kadar inancsiz bir insandim said nursi’nin adini duydum arastirdim belgesellerini izledim yetmedi yazdigi risale-i nur kulliyatini okumaya basladim hayatimda duydugum gordugum en inancli insanlardandir kendisine hayran oldum. Laf atan arkadaslara sozlerden 8.sozu okumalarini tavsiye ederim. Birde sagda solda risale-i nurlari cahil kesimin okudugu soyleniyor ben turizmciyim 32 yasindayim dunyayin bircok yerini gorme firsatim oluyor ama risale-i nurdan aldigim kadar keyif almiyorum.. Allah’i taniyan ve itaat eden zindanda da olsa bahtiyardir.. Allah’i unutan sarayda da olsa zindandadir, bedbahtir.

 5. Meva 18 Mayıs 2012, Cuma | 11:27

  Ben hayatı gülümsemek, sorun yaşamamak, iyi giyinip iyi kazanmak güzel olmaz vs.vs. ibaret sanırdım. Gençliğin ve güzelliğin kıymetini bilemeyenlerdenim. Hanımlar risalesini okuduğumda, gençlik rehberini okuduğumda, hastalar risalesini, sözler.. Hangi birini sayayım siz okumuyorsunuz zaten hakikat kendisini okutuyor. Kim ne derse desin Said Nursi ayağı takılıp yuvarlanırken bile eyvah davam diye bağırmış, habersiz olanların bir vesileyle haberdar olabilmesi, tanımayanların tanımadan ölmemesi duasıyla ve umarım bende en azından birkaç kişiye haberdar edebilme vesilesi olabilirim.

 6. Sevgi Şekerci 19 Mayıs 2012, Cumartesi | 16:04

  Ahmet kardeşimize Said Nursi hocamızı tanımasını tavsiye ederim ondan sonra bu sözleri söylediği için utanacağına eminim.

 7. Merve Akkan 1 Haziran 2012, Cuma | 05:32

  Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerine selam olsun.

 8. Mina FERAHKÖSE 3 Haziran 2012, Pazar | 13:01

  Suretiniz gibi sıfatınız da insan olsaydınız Said Nursi hazretlerine dil uzatmaya haya ederdiniz. Allah veli, kullarına dil uzattırmaz. Allah ondan razı olsun. Sizede hidayet eylesin. İNŞALLAH !!!

 9. Cengiz BAŞ 3 Haziran 2012, Pazar | 13:14

  S.a ben burdan Erkul DENİZ abime sesleniyorum abi yazdığın yorumu okudum ve senin aldığın feyz-i düşünüyorum benim aldığım ile aynı bende risale okuyorum yaşım 26, 3 aydır okuyorum ve araştırıyorum abi bir sayfayı okuyorum bir şeyler anlıyorum ve harika açıklamalar kafama çok iyi yatıyor ve aynı sayfayı bir sonraki gün tekrar okudugumda öğrendiğimden daha fazla öğrendiğimi hissediyorum risale kuran tefsiri ve düşünüyorum normal bir insan bu şekilde bir tefsiri bu şartlarda bu zamanda nasıl yapar! Özel bir insan kendisi allah ondan razı olsun.

 10. Faruk Bektaş 26 Haziran 2012, Salı | 22:01

  Ahmet ANGI kardeş. Cennet ucuz değil, cehennemde luzumsuz değil.

 11. Zafer 11 Temmuz 2012, Çarşamba | 02:14

  Selamun Aleykum,

  Bir sorum olacak, Saidi Nursi hazretleri bir kahraman mı yoksa ülke düşmanı bir insan mıydı? Günlerdir bu soruya cevap arıyorum bulamıyorum birileri yardımda bulunabilir mi? Tabi işkembeden sallayarak değil delilerle açıklayarak Allah’a emanet olun.

 12. İshak 12 Temmuz 2012, Perşembe | 21:01

  Selamün Aleyküm değerli kardeşim,
  Üstad hiçbir zaman ne kahramanlık peşinde olmuştur nede ülke düşmanlığı yapmıştır. Ömrü boyunca Kur’an-ı Kerim’in sönmeyen ışığını bütün dünyaya ispat etme peşinde olmuştur. Bu davada türlü işkenceler, türlü sürgünler yaşamıştır, zaten ömrünün çoğu böyle gemiştir ama o hiçbir zaman davasından vazgeçmemiştir. Size tavsiyem şu olur kardeşim Risaleyi Nur’u okuyun büyün cevapları bulacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın.

 13. Süleyman Ünal 29 Temmuz 2012, Pazar | 03:02

  Evliyalar, enbiyaların varisleridir. Bediüzzaman’da zamanın evliyası din alimi onu önemsemeyipte ebu cehilin torunlarınımı önemseyelim?

 14. Engin Dursun 29 Temmuz 2012, Pazar | 09:53

  Selamünaleyküm.
  İshak kardeşime katılıyorum. Rissalei nur en büyük ilaçtır. Allah’a emanet olun.

 15. İbrahim Teker 4 Ağustos 2012, Cumartesi | 23:53

  Said Nursi Efendi’nin söylediği sözleri daha önce kimse söylememiş midir? ki bu kadar herkes tarafından yere göğe sığdırılamamaktadır.

  Ben Said Nursi’nin söylediği bütün sözleri Kur’an-ı Kerim mealinde ve hadislerde görüyorum aralarındaki tek fark birisi sade diğeri ise biraz edebi ancak aralarında çok fark göremedim. Saygılarımla…

  Ayrıca bence Said Nursi kendini bu kadar öne çıkarmıyordu. Sadece Kur’an-ı daha iyi anlatmaya çalışıyordu. Ancak insanlar her şeyde olduğu gibi bunu da saptırıp sanki bu adamcağıza vahiy geliyormuşta Kur’an’da ve Efendimizin (s.a.v) hadislerinde olmayan bir şeyleri söylüyormuş gibi muamele yapılmasını anlayamıyorum. Benden ufacık bir tavsiye (dikkate almayan olabilir tabi olarak) lütfen bu adamcağızı kendi siyasi emellerinize alet etmeyin. Adamın kemiklerini sızlatmayın.

 16. Murat 11 Ağustos 2012, Cumartesi | 21:53

  Bir insanın bir sözde ki manayı anlaması için o sözün sahibine muhatap bir derecesinde olmak gerekir. Hiç resimle alakası olmayan Picasso’nun resmindeki derinliği anlayabilir mi hiç. En fazla cahilcesine der bu adamı niye önemsediler ki fırçaları kafasına göre vurmuş işte..

 17. Halit Temel 22 Ağustos 2012, Çarşamba | 23:48

  Yorumcu kardeşlerime! Bildiğinizle doğru amellerde bulunun bilmedikleriniz sizlere bildirilir. (vahyedilir) İlham anlamında saygı ve sevgilerle

 18. Bulut Kazma 19 Eylül 2012, Çarşamba | 20:53

  Herkese selam ederim. Bu konuda bizde bir şeyler söylemek isteriz. ALLAH (c.c) hepinizden razı olsun. Allah (c.c) bütün malukatı yarattığı zaman ben kimim dedi, bizde sen bizim rabbimizsininiz muhakkat biz sana ibadet edeceğiz rabbimiz. Biz Allah (c.c) o den yer yüzünde yaşayan kim varsa hepsi sorumludur. İnanan inanmayan kim varsa Allah emrine ibadet ediyorsa bu Dünya’da ve Ahiret’te karşılığını muhakkak görecektir. İyi akşamlar.

 19. Nafiz Yıldırak 11 Ekim 2012, Perşembe | 20:02

  Lütfen arkadaşlar bazı arkadaşlarımız üstad hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadan eleştiriyorlar. Bu eleştirileri sadece kendilerine zarar verir.. Bir zahmet edip okuyun hayatını, risale’leri, hepsini okuyun ondan sonra karar verin. Okuduğunuz zaman duygular insanı uçuruyor, sanki bulutların üstündesin.. Yok böyle bir şey! Allah’ıma kurban olayım bana onu tanımayı nasip ettiği için.. Rüyamda onu gördüm bana ayakabısını veriyordu “al bunları giy artık senindir” diyordu.. Allah’ıma şükürler olsun Allah’ım ahirette onu görmeyi nasip etsin Allah heppimizi ıslah etsin.. Amin!

 20. Behiç Gül 29 Ekim 2012, Pazartesi | 22:13

  S.a
  Ben şuan 13 yaşındayım ama yinede Risale-i Nur’dan okuyorum siz siz olun kesin okuyun. Ama mana olarak anlayamaya bilirsiniz. Ama okuyun okuyun okuyun. Zaten ilk ayetler nedir ki?: “OKU”

 21. Gulnur Gul 30 Kasım 2012, Cuma | 12:35

  Kuranı Kerimi yakan, camileri kapatan, islama el uzatan bir adamamı sevmek zorunda değilim diyor Said Nursi bunu kime hitaben diyor çok belli sizce bu kadar akıllı bir insanın böyle bir cümlesi varken nasıl oluyor da bunca insan bunun etrafında oluyor yok böyle bir saygısızlık.

 22. Talha Eymen 2 Aralık 2012, Pazar | 23:39

  Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ki eğer böyle bir şey olsaydı size de bi çok kişiyi baskı ile sevdirmek isteselerdi bunu zaten kalben yaptıramasalar da zikren söyletmeye çalışsalardı bunun adı zorbalık olmaz mıydı? Ve devam ediyorum kimse kimseyi sevmek zorunda değil ancak saygı duymaktır esas olan. Bende bi çok kişiyi zahiren sevmesemde onların hiç biririne saygısızlık etmem. Üstad ki zaten hayatında saygısızlığa yer olmamıştır. Dar çerçeveden bakmayın geniş bakın ki gerçekler bunca aşikarken gözünüze görünebilsin.. Saygılarımla

 23. Emekci 9 Aralık 2012, Pazar | 04:26

  Arkadaşlar herşey iyi hoşda devlet kurumlarında cuma akşamları sonrası nur sohbetleri peydah oldu katılsan birtürlü katılmasan birtürlü zorla güzellik olmaz arkadaşlar kimse kimseyi sevmek onun yolundan hidayete ermek zorunda değil anladınız siz ne demek istediğimi hoş olmuyor baskı yapmak yazıktır zulümdür cinayettir yapmayın bunları…

 24. ahmet emre 16 Aralık 2012, Pazar | 17:44

  Ne baskısı neden konuşuyorsunuz siz doğruya doğru yanlışa da yanlış diyeceksin. Bunu söyleyemiyorsan eğer ben daha vicdanlıyım deme. O insan neye inanıyorsa özgür değildir. Sözün dikildiği yer, gönüldür; ısmarlandığı yer düşüncedir, onu kuvvetlendiren akıldır, meydana çıkaran dildir; bedeni harflerdir, canıysa anlamı; süsü, düzenli söylenmesidir; düzgünlüğüyse doğru oluşu bunu bir başkasıyla paylaştıkça. Ayrıca o zaten bunu paylaşırken bütün eleştirileri de göze almıştır zaten. (arada alıntılar var okudugunu anlamaktır önemli olan kitabın adı degil)

 25. Sevgi Sinanoğlu 10 Ocak 2013, Perşembe | 09:59

  Rahman ve Rahim olan Allah c.c. ‘ın adıyla.
  Selamün Aleyküm. Allah’ın bereketi ve rahmeti üzerinize olsun.

  Said Nursi efendimizi tanımadan yargılar savurmayınız. Zira ayağınız taşa takılır. Hayatını okuyunuz. Said Nursi günümüz hayatında ileri gelen en anlamlı en manalı en derin olandır. O sabrın selametini anlatmıştır. Hemde yaşayarak. Kim bunu yapabilir? Her Şer’de hayır aramıştır. Pes etmemiştir. Anlayabilene o kadar anlamlı kelâmlar etmiştir ki.. Bismillah her hayrın başıdır. Sabırda öyle.. Allah sabredenleri sever. Çünkü Allah ihmal değil, imtihan eder. Üstad’ı anlamak için hayatını öğrenmeninizi tavsiye ederim direk Risalei Nur okursanız anlamsız gelebilir ne için ne yazılmış diye sorular ortaya çıkabilir. O yüzden ilk önce Üstad’ımızı tanıyalım sonra Risalei Nur’u okuyalım işte o zaman hayat anlam verecektir. O bize her şeyi en lezzetli sunan bir vesiledir..

  “Nefsini ıslah etmeyen başkasını ıslah edemez. Öyle ise nefsimden başlarım. Said Nursi”

 26. Ezber Bozan 10 Ocak 2013, Perşembe | 23:57

  Şu gördüğün büyük âleme büyük bir kitap nazarıyla bakılırsa, nur-u Muhammedî (a.s.m.) o kitabın kâtibinin kaleminin mürekkebidir.
  Eğer büyük bir insan tasavvur edilirse, o nur onun aklı olur.

  Bediüzzaman Said Nursi / (Risalei Nur Külliyatı)

 27. Ezber Bozan 10 Ocak 2013, Perşembe | 23:58

  Varı yok etmek ve yoğu var etmek -Allahın- en kolay, en suhuletli, belki daimî, umumî bir kanunudur. Bir baharda, üç yüz bin envâ-ı zîhayat -çeşitli- canlı mahlûkatın şekillerini, sıfatlarını, belki zerratlarından -zerrelerinden- başka bütün keyfiyat -özellikler- ve ahvallerini hiçten icad eden bir kudrete karşı “Yoğu var edemez” diyen adam, yok olmalı!

  Bediüzzaman Said Nursi / (Risalei Nur Külliyatı)

 28. Ezber Bozan 10 Ocak 2013, Perşembe | 23:59

  Tabiat dedikleri şey, olsa olsa ancak bir san’at olabilir, sâni (sanatkar) olamaz. Bir nakıştır, nakkaş olamaz.
  Ey insan! İnsan isen, şu güzel işlere tabiatı, tesadüfü, abesiyeti, dal karıştırma; çirkin etme, çirkin yapma, çirkin olma.

  Bediüzzaman Said Nursi / (Risalei Nur Külliyatı)

 29. Ezber Bozan 11 Ocak 2013, Cuma | 00:00

  Sünnet-i Seniyye edeptir. Hiçbir meselesi yoktur ki, altında bir nur, bir edep bulunmasın.Evet, siyer-i Nebeviyeye (Hz Muhammed (s.a.v)in hayatına) dikkat eden ve Sünnet-i Seniyyeyi (emirlerini) bilen, katiyen (kesinlikle) anlar ki, edebin envâını (tümünü), Cenâb-ı Hak, Habibinde cem etmiştir (toplamıştır). Onun Sünnet-i Seniyyesini terk eden, edebi terk eder. “Edepsiz, Allah’ın lütfundan mahrum kalır.” kaidesine mâsadak olur, hasâretli bir edepsizliğe düşer.

  Bediüzzaman Said Nursi / (Risalei Nur Külliyatı)

 30. Zeynep Nur 8 Şubat 2013, Cuma | 12:58

  Bence ona dil uzatanlar ahirette neyin doğru neyin yanlış olduğunu yaşayarak bizzat görecekler. Bu insanlar sadece onun gibi olamadıkları için sadece kıskanıyorlar.

 31. Yunus Emre 2 Nisan 2013, Salı | 12:19

  Ey dostlar, o insanların sözlerine laf edenler tek kelime dahi konuşmayın. Adam alim olmuş. Sen kalkıp ona laf ediyorsun. Bu büyük bir terbiyesizliktir. Tabii dini ağırlıklı yazınca doğru yazınca işine gelmiyor çoğunun. Zaten bugün toplum niye böyle kötü siz insanların sözleri okusa dahi uygulamalarından. Kendinize gelin be. Bir insanı sevmek için illa ki yiyici, dostunu sırtından vuran, okumayı sevmeyen, ahlaksız, kibirli, kalleş, v.b gibi kötü özelliklere sahip olması mı gerekiyor? Böyle ahlaksız insanları esefle kınıyorum. Yazıklar olsun!

 32. Ebru Saliyi 27 Nisan 2013, Cumartesi | 03:42

  Selamun aleykum…

  Ey din kardeslerim…
  Sustum anlamadılar, konuştum inanmadılar. Çünkü herkes anlamak istedigi ve inanmak istedigi kadar vardirlar.
  O yuzden yormayin kendinizi, allah o insanlara yardimci olsun VESSELAM.

  ‘ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN’

 33. MBS 3 Haziran 2013, Pazartesi | 21:20

  Arkadaslar butun yorumları okudum bı ustadın yazdıgı sozlere bakın bı de kendı soyledıgınız sozlere hıc sokaktan gecen bır adam bu manalı anlamlı edebı sArkadaşlar bütün yorumları okudum bir üstadın yazdığı sözlere bakın, bir de kendi söylediğiniz sözlere… Hiç sokaktan geçen bir adam bu kadar manalı, anlamlı sözleri söyleyebilir mi?

  İşte Bediuzzamanın özelliği budur. Asrımızın alimidir. Ahir zamanda bize sağlayacak en iyi kuran tefsirlerini yazmıştır. Hiç tanımadığınız bir adam hakkında yanlış yorumlar yapmayın. İster iyi, ister kötü biri olsun. Araştırın öyle gelin…

  İman hem nurdur, hem kuvvettir. Hakiki imana sahip olan kainata meydan okur. Risale-i Nur’lar sizi hakiki imana ulaştırabilir. Okuyun.

 34. Kübra Köse 16 Aralık 2013, Pazartesi | 13:14

  Ben 17 yaşındayım 2 yıldır Said Nursi’nin medreselerine gidiyorum Osmanlıca öğreniyorum ALLAH’ın izniyne Risale-i Nur’u okumaya başlayacağım hocalarımız anlatıyor hergün Risale-i Nur dersi görüyoruz o kadar seviyorum ki o dersi zevk alarak dinliyorum Said Nursi efendimiz o kadar güzel yazmış ki insanın hiç canı sıkılmıyor onu dinlerken bütün herşeyi unutuyorum. Burdan onu tanımayanlara onu araştırmalarını istiyorum onu bilmeden ona laf atmasınlar…

 35. Dogan 2 Ocak 2014, Perşembe | 21:24

  Valla risale kitaplarini okuyan iyi bilir ilac gibidir. Okumayanlara da tavsiye ederim. Selam aleykum.

 36. Adem Solak 3 Ocak 2014, Cuma | 18:55

  Arkadaşlar Ahmet arkadaşımıza kızmak yerine davet edelim doğruya bilseydi yazmazdı oda.

  Bakın ne diyor üstad;
  Kim olursa olsun madem imanı var o noktada kardeşimizdir. SAİD NURSİ

  VE BAKIN ALLAH RASÛLÜ NASILDA AÇIKLIYOR BİZLERE;

  İslam Dini’ni anlatmak üzere Taif’e giden Peygamberimiz (s.a.v.)’in, orada kendisini taşlayan güruh için söylediği söz… Üstelik Allah (C.c.) yeryüzüne Cebrail (a.s.)’ı göndermişti, “Resulümün tek damla kanı yere düşerse, yeryüzünde artık nebatat bitmez.” buyurarak…

  Cebrail (a.s.), Efendimize; “istersen şu dağları onların başına geçireyim” dediğinde, işte o cevap dökülür Efendimiz’in mübarek dudaklarından: “BİLMİYORLAR, BİLSELERDİ,YAPMAZLARDI…”

  Ayakkabısının içi tamamen kan dolan bir insan, anlattığı şey hak din, kendisi alemlerin Efendisi, yaratılanların en hayırlısı, ama taşlanıyor, istese dağları başlarına geçirtebilir, bir bedduasına bakar yerin yerinden oynaması, ama o alemlere rahmet, ama o eşsiz bir merhamet timsali, o anında bile ümmetinin selametini arzular halde.

 37. Emine Yilmaz 9 Şubat 2014, Pazar | 22:05

  Insallah birgun okuma ve tanima firsatiniz olur kardesim. O zaman anlarsiniz insallah neden onemsendigini!!

 38. İbrahim Dinç 24 Nisan 2014, Perşembe | 18:09

  Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabâti (gelecekteki devrimler) içersinde, en yüksek sada (ses), Islam’in sadasi olacaktir.

 39. Can Ozcan 30 Nisan 2014, Çarşamba | 02:47

  Cenab-ı Hakkı bulan neyi kaybeder? Ve O’nu kaybeden neyi kazanır? Yani; O’nu bulan herşeyi bulur, O’nu bulmayan hiçbir şeyi bulamaz, bulsa da başına bela olur. Cok güzel…

 40. Ebu ubeyde 11 Ocak 2015, Pazar | 14:05

  Buradaki yorumlarınıza bakarak sizin nasıl biri olduğunuzu anlayamayacağım gibi, Said Nursi Hazretlerini de sadece bu sözlere bakarak anlayamayız.